تاریخی
ارگ راین
سه شنبه 9 آذر 1395 - 16:8
ارگ راین
ارگ رایِن یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان است. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم است که هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.
ادامه...
تعداد بازدید : 22
موزه آب یزد
شنبه 6 آذر 1395 - 10:28
موزه آب یزد
در سمت شمالی میدان امیر چقماق یزد، یکی از ارزشمند‎ترین آثار معماری این شهر قرار دارد که از سال 1379 همزمان با برگزاری نخستین همایش بین‎المللی کاریز «موزه آب» در آن جای گرفت. این ساختمان، در سال 1266 خورشیدی احداث گردیده و در حال حاضر به بی‎نظیرترین موزه آب دنیا تبدیل شده است. از ویژگی‎های این موزه و بنای تاریخی، پنج طبقه بودن آن و گذشتن یک رشته کاریز صدها ساله از میان آن می‎باشد.
ادامه...
تعداد بازدید : 29
خانه میرزا کوچک خان جنگلی
شنبه 6 آذر 1395 - 10:11
خانه میرزا کوچک خان جنگلی
خانه میرزا کوچک خان جنگلی به واقع زادگاه یونس استادسرایی معروف به میرزا کوچک خان از مبارزان انقلاب مشروطه و رهبر جنبش جنگل است که در استاد سرا، خیابان سهیل دبیری، جنب دفتراسناد رسمی واقع شده است.
ادامه...
تعداد بازدید : 19
منار ساربان اصفهان
شنبه 29 آبان 1395 - 14:23
منار ساربان اصفهان
منار ساربان اصفهان که در خیابان کمال اصفهان واقع شده یا به عبارتی در شمال محله جویباره که جزء بافت قدیمی یهودی ‌نشین اصفهان واقع شده است از زیباترین و بلندترین مناره های تاریخی اصفهان در عهد سلجوقی یعنی قرن ۶ هجری می ‌باشد و دارای تزئینات آجر و کاشی است.
ادامه...
تعداد بازدید : 19
کاخ چهل ستون
شنبه 29 آبان 1395 - 12:18
کاخ چهل ستون
باغ چهل ستون اصفهان نمونه ‌ای از یک باغ سلطنتی از دوره صفوی است که اکنون آن را کاخ چهلستون یا باغ موزه چهل ستون نیز می نامند
ادامه...
تعداد بازدید : 20
برج رسکت
جمعه 28 آبان 1395 - 10:29
برج رسکت
برج رسکت مربوط به سدهٔ ۵ ه‍.ق است در 40 کیلومتری جنوب غرب شهر ساری در بخش دودانگه ساری، روستای رسکت واقع شده است. مسیر دسترسی به آن از ساری آغاز و پس از عبور از دو راهی کیاسر و سد سلیمان تنگه به جانب غرب منحرف می‌ شود که بیشتر قسمت‌ های آن آسفالته می‌ باشد.
ادامه...
تعداد بازدید : 12
موزه و عمارت کلبادی
جمعه 28 آبان 1395 - 9:49
موزه و عمارت کلبادی
عمارت كلبادي مكانی زيبا و قديمي در مركز شهر ساري و در مجاورت خیابان انقلاب در محله آب انبار نو است و مدتی نیز به عنوان اداره کل ميراث فرهنگي مورد بهره‌برداري قرار گرفته و اکنون با افتتاح و بازگشايي موزه جلوه ای دیدنی یافته است.
ادامه...
تعداد بازدید : 23
مجموعه فرح آباد ساری
چهارشنبه 26 آبان 1395 - 11:36
مجموعه فرح آباد ساری
بقاياى شهر قديمى فرح آباد به وسعت ۳۰ تا ۴۰ هکتار، در فاصله تقريبى ۲۸ کيلومترى راه اصلى ساري – فرح‌آباد و در فاصله دو کيلومترى ساحل درياى مازندران قرار دارد. از مهم‌ترين بقاياى اين شهر، مسجد و مدرسه قسمت‌هايى از يک پل، ديوار باقى مانده از يک قصر و حمام متعلق به دوره صفوى را مى‌توان نام برد.
ادامه...
تعداد بازدید : 22
کاخ خورشید
سه شنبه 25 آبان 1395 - 15:21
کاخ خورشید
​کاخ خورشید در شهر کلات و در ۱۵۰ کیلومتری شهر مشهد دراستان خراسان رضوی واقع شده است، کاخ خورشید یا عمارت خورشید یکی زیباترین کاخ های موجود در ایران است که به دستور نادر شاه افشار موسس سلسله افشاریه در اوایل به سلطنت رسیدنش در سال ۱۱۵۱ خورشیدی ساخته شده است.
ادامه...
تعداد بازدید : 28
موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلی‌بیک مشهد
سه شنبه 25 آبان 1395 - 14:25
موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلی‌بیک مشهد
این موزه در کنار مقبره امیر غیاث الدین ملکشاه در ضلع غربی حرم مطهر رضوی واقع در خیابان اندرزگو ۱۳، در بنای تاریخی حمام مهدی قلی بیک تأسیس شده است .
ادامه...
تعداد بازدید : 32